3.Díl

24. september 2009 at 19:30 | Duffyツ

3.Díl


...Tehdy,kydž žila moje maminka bylo totiž všechno jinak!Tehdy mi vůbec nevadilo, že je táta tak zlý.Teda vadilo mi to,ale ne tak moc, protože vždycky , když chtěl na mě křičet, tak se mě máma zastala.Ale teď UŽ TU NENÍ!A všechno je najednou tak jiné, tak šedé, tak fádní!Ach , jak mě se po ní stýská!
Někdy během toho vzpomínání jsem musela usnout, protože mě probudil ostrý tátův křik:
"Ty ještě spíš?!Co si to vůbec o sobě myslíš?!to neslyšíš , že v chodbě zvoní telefon!"
Bleskurychle jsem vyskočila z postele a zamířila do chodby.Po cestě jsem ale uklouzla a nešikovně spadla na krabici ležící u prahu mého pokoje.Kdo ji tam asi mohl dát?!
Každopádně než jsem soběhla k telefonu, už dávno nezvonil.
"Ty jedna kozo pitomá!Co když to bylo z nemocnice?!Co když volali kvůli Ivetky?!"
hulákal na mně táta,který se ve svém starém roztrhané županu sošoural za mnou do předsíně.Vipadal směšně.Těch pár šedých vlásů,které mu ještě na té jeho poloplešaté hlavě zbyly, mu směšně trčely do všech stran.A přes to jeho pivní břicho nebylo skoro poznat, kde mu začínají nohy.
Měla jsem chuť přijít až k němu a do obličeje mu zařvat:"Ty jeden bastarde!Však já nejsem jediná v tomto domě kdo může zdvyhat telefon!Mohls ho zvednout i ty!Ale než ty se vypotácíš s tím svým tlustým břichem z postele, tak je poledne!"
Ovšem neudělala jsem to.Přece jenom je to můj otec a já k němu nechci být hrubá.Nemusím mu ukazovat, že jsem stejně hrozná jako on.Chci mu ukázat , že i přes to všechno, co mi dlá umím být milá.A tak sem jen řekla:
"Neboj.ZAvolám na to číslo a zeptám se jich,co potřebovali.Nemusíš se rozčilovat."
A potom jsem s klidem angličana odešla do pokojíku se připravit do školy.Asi o deset minut později, zrovna , když jsem si nanášela řasenku mě něco tak leklo, že jsem si málem vypíchla oko.A byl to taťka.Vřítil se celý UBREČENÝ do mého pokoje a začal mě obímat.Hned sem věděla, že se něco stalo.
"Co se děje tatínku?!"
"Ivetka...."vykoktal ze sebe mezi návalem slz.
Hned mi to bylo jasné.Padla jsem mu kolem krku a plakala stejně , nebo možná ještě víc usedavě, než on.Nemohla jsem tomu uvěřit.Vždyť to není možné.Ta Iveta ,která byla plná optimismu a která sršila vtipem je teď mrtvá?!Ne to nebylo možné!!!!!
"Tati...Není snad....není snad mrtv...."Dál jsem to doříct nemohla.Nemohla jsem to vyslovit.Protože kdybych to vyslovila, tak by to najednou byla pravda.Už by nešlo předstírat, že jse všecko O.K. a že Iveta je v klidu na koleji.Už by to nešlo.
"Je, Hedviko.Ztratili jsme ji.Snažila se vstát z postele,ale uklouzla a rozbila si hlavu.Vykrvácela.Stalo se to v noci, takže ji našli až za půl hodiny a to už bylo pozdě."Táta se ještě více rozbrečel.
Všechno mi připadallo jako ve snu.Taťku jsem ještě nikdy neviděla bračet.Vypadal s těma opuchlýma očima a ones jako Mickey Mouse.nemohlo to být přece skutečné!Táta nikdy nebrečí!
Za chvíli se ale taťka opět vrátil do reálu.Jako by se probudil ze sna se ode mě odtáhl a¨koncem rukávu jeho staré umuchlané košile si otřel oči a nos,který měl celý od snoplů.
"Ale je to všechno tvoje vina!Nenavidím tě!!!Proklínám tě!!!Nebýt tebe , byla by teď IVETKA ŽIVÁ!!!"
Odešel a prásknul za sebou dveřmi.Bylo mi jedno co právě řekl.To mě nebolelo.Mnohem více mě bolelo těch posledních 5 slov.Jako šípy mi zasáhly srdce a já se ještě více rozbrečela.Svalila jsem se na postel a schoulila se do klubíčka.
Byla by teď Ivetka živá....
Hučelo mi v hlavě a hlava mě bolela.Po tvářích mi stékaly slzy smíšené s řasenou.ZA chvíli mě pláč unavil a já jsem usnula nepokojným spánkem.
 


Comments

1 r u b y * r u b y * | Web | 24. september 2009 at 20:01 | React

ouuuu... až jsem se lekla slečny v záhlaví :D

2 Cherees Cherees | Web | 24. september 2009 at 20:07 | React

Princezno - Jej to je dobrý(ta sestra psycholožka), budu mít protekci, i když by byl lepší nějakej mladej hezkej psycholog..:D

3 Illbrix Praštěná na Informatice Illbrix Praštěná na Informatice | Web | 25. september 2009 at 11:23 | React

To je smutný....

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.